معرفی سفیر
اخبار > دیدار قائم مقام وزیر امور خارجه زیمبابوه با جناب آقای دکتر ظریف


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار قائم مقام وزیر امور خارجه زیمبابوه با جناب آقای دکتر ظریف

آقای «جوی بیمها» قائم مقام وزارت امور خارجه زیمبابوه در تاریخ 25 آبان 1395 با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفتگو کرد. 

در این دیدار طرفین نسبت به توسعه هرچه بیشتر روابط دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی بویژه در زمینه کشاورزی تبادل نظر کردند.‌ 

دکتر ظریف با تمجید از مواضع ضد استعماری زیمبابوه، آمادگی کشورمان برای در اختیار  گذاشتن تجربیات و دانش بومی در زمینه انرژی و فناوری های نوین را اعلام داشت و اظهار امیدواری کرد که دو کشور با استفاده از ظرفیت های موجود بتوانند آینده بهتری از همکاریهای دوجانبه را رقم بزنند.

 وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران همچنین با اسفبار توصیف کردن گسترش تروریسم، خشونت و افراط گرایی در منطقه، همکاری کشورها جهت کنترل این وضعیت را ضروری برشمرد.

قائم مقام وزیر امور خارجه زیمبابوه نیز با اشاره به اینکه کشورش اهمیت بسیار زیادی برای ارتقاء سطح همکاریها و استفاده از تجربیات و توانمندیهای جمهوری اسلامی ایران قائل است، تلاش برای تبیین زمینه ها و اولویتهای همکاریهای دوجانبه در چارچوب مصوبات آخرین کمیسیون مشترک دو کشور را مورد تأکید قرار داد.

 

 


١١:١٣ - چهارشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٥    /    شماره : ٤٢٣٥٦٢    /    تعداد نمایش : ١١٥وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر