معرفی سفیر
اخبار > دیدار رئیس پارلمان زیمبابوه با آقای جابری انصاری معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار رئیس پارلمان زیمبابوه با آقای جابری انصاری معاون وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران

 

آقای دکتر جاکوب فرانسیس مودندا رئیس مجلس ملی زیمبابوه که برای شرکت در ششمین کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین به تهران سفر کرده است، با آقای حسین جابری‌انصاری معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

جاکوب فرانسیس مودندا، تهیه برنامه اقدام در حمایت از فلسطین را از جمله ابتکارات ستودنی کنفرانس فلسطین دانست و بر آمادگی پارلمان کشورش جهت همفکری و همکاری در اجرایی کردن برنامه اقدام تاکید کرد.

رئیس مجلس ملی زیمبابوه ایجاد وحدت و یکپارچگی بین طرف‌های مختلف فلسطینی را اساسی برشمرد و بر ضرورت تشکیل یک کمیته پارلمانی متشکل از کشورهای شرکت کننده در کنفرانس تهران جهت پیگیری ابتکارعمل‌های بین‌المللی در حمایت از حقوق مردم فلسطین تاکید کرد.

وی همچنین بر اهمیت پیگیری مسائل مردم فلسطین از جمله مسئله آوارگان، زندانیان و اسرا از منظر حقوق بشردوستانه و قوانین بین‌المللی تاکید کرد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه نیز در این دیدار مسئله فلسطین را مسئله انسانی بزرگ برشمرد و هدف کنفرانس تهران را توجه مجدد به مسئله فلسطین در سطح منطقه و جهان دانست.

جابری‌انصاری با اشاره به نقش پارلمان‌ها در اعمال فشار بر اسرائیل و کمک به مردم فلسطین، ابراز امیدواری کرد کنفرانس فلسطین با پیگیری برنامه اقدام، نتایج عملی در حمایت از مردم فلسطین داشته باشد.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه اظهار داشت: ملت فلسطین حق دارد از همه روش‌های سیاسی و مقاومتی برای تامین حقوق خود استفاده کند.

جابری‌انصاری همچنین توجه به وحدت فلسطینی و تجمیع توانایی‌های پارلمان‌ها در حمایت از ملت فلسطین را از اهداف کنفرانس فلسطین دانست و بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های بین‌المللی در موضوعات حقوق بشری تاکید کرد.

منبع: خبرگزاری فارس 1395/12/04

 

 


١٢:٠٦ - پنج شنبه ٥ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤١٦٧٦    /    تعداد نمایش : ٧٥وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر