معرفی سفیر
اخبار > دیدار روسای کمیسیون سیاست خارجی مجالس ایران و زیمبابوه


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار روسای کمیسیون سیاست خارجی مجالس ایران و زیمبابوه

رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان زیمبابوه که برای شرکت در ششمین کنفرانس حمایت از انتفاضه مردم فلسطین به تهران سفر کرده است، در حاشیه این کنفرانس با بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت وگو کرد.

آقای بروجردی در دیدار با همتای خود از کشور زیمبابوه گفت: فلسطین فصل مشترک همه کشورهای اسلامی و غیراسلامی است. وی افزود: جمهوری اسلامی ایران عمیقا بر این باور است که همه کشورهایی که معتقد به مبارزه به ظلم و حمایت از مردم فلسطین هستند باید با هم همکاری داشته باشند تا زمینه های این غده سرطانی در منطقه خشکانده شود.

وی همچنین گفت: حمایت از مردم فلسطین و انتفاضه فلسطینی ها، تنها مختص کشورهای اسلامی نیست و همه کشورهای اسلامی و غیراسلامی آزادی خواه می بایست در این راه همکاری کرده و برای تقویت مقاومت گام بردارند.

بروجردی در پایان ابراز امیدواری کرد دو کشور ایران و زیمباوه بتوانند گام های عملی بیشتری برای تقویت روابط دوجانبه بردارند.

آقای کیوس پارادزا رئیس کمیتۀ سیاست خارجی مجلس زیمبابوه نیز در این دیدار گفت: زیمبابوه خود کشوری انقلابی و طرفدار حرکت های آزادی خواهانه است و همواره در دفاع از مردم فلسطین در مجامع بین المللی کشوری پیشتاز است.

رئیس کمیته سیاست خارجی مجلس زیمباوه در پایان با دعوت از علاءالدین بروجردی برای سفر به کشورش گفت: امیدوارم با تقویت گفت وگوهای مقامات دو کشور شاهد تقویت روزافزون همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و زیمباوه باشیم.

 

منبع: خبرگزاری خانه ملت

چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵

 


١٤:٥٦ - جمعه ٦ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤١٨٥٧    /    تعداد نمایش : ٨٧وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر