معرفی سفیر
اخبار > ادای احترام جانشین رئیس جمهور زیمبابوه به آیت الله هاشمی رفسنجانی


  چاپ        ارسال به دوست

ادای احترام جانشین رئیس جمهور زیمبابوه به آیت الله هاشمی رفسنجانی

     همزمان با نیمه افراشته شدن پرچم جمهوری اسلامی ایران در سفارت کشورمان در حراره آقای فلکزلا امپوکو جانشین رئیس جمهور زیمبابوه در غیاب آقای موگابه رئیس جمهور این کشور که در خارج از کشور بسر می برد به همراه دبیر دائم دفتر معاون رئیس جمهور و تعدادی از مقامات این کشور و همچنین سفرا و کارداران و شخصیت های مختلف علمی، فرهنگی و مذهبی در سفارت حضور یافته و ضمن امضای دفتر یادبود به مقام شامخ  آیت الله هاشمی ادای احترام نمودند.

     جانشین رئیس جمهور زیمبابوه مراتب تسلیت و همدردی دولت و ملت زیمبابوه را به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود.

     در پیام جانشین رئیس جمهور ذکر شده است که اقشار مختلف مردم زیمبابوه از درگذشت این مرد انقلابی بزرگ بسیار متاثر و غمگین شده اند. زیمبابوه یاد این روحانی انقلابی که نقش برجسته ای در انقلاب ایران داشت و الهام بخش مردم زیمبابوه در مبارزه با استعمار و کسب استقلال بود را فراموش نخواهند کرد.

     آیت الله هاشمی در سال 1996 از زیمبابوه دیدار نمود و نقش مهمی در پیشبرد همکاریهای اقتصادی بین دو کشور ایفا کرد. دولت و مردم زیمبابوه یاد و خاطره این دوست کشورشان را هموار بخاطر خواهند داشت.

 

روحش شاد


١٠:١٧ - دوشنبه ٢٧ دی ١٣٩٥    /    شماره : ٤٣٤٦٥٣    /    تعداد نمایش : ٨٢وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر