معرفی سفیر
اخبار > دیدار روسای مجالس جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه


  چاپ        ارسال به دوست

دیدار روسای مجالس جمهوری اسلامی ایران و زیمبابوه

 

دکتر جاکوب فرانسیس مودندا در جریان اجلاس حمایت از انتفاضه فلسطین به ایراد سخنرانی در مورد مسئلۀ فلسطین پرداخت. دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با جاکوب مودندا با اشاره به سخنرانی ایشان گفت: حرف های شما در اجلاس بسیار دلگرم کننده بود و همانگونه که در آنجا نیز اشاره کردید مسئله فلسطین خیلی پیچیده است. رئیس مجلس شورای اسلامی افزود: برخی از کشورهای اسلامی پولدار هستند اما حاضر به کمک به مردم مظلوم فلسطین نیستند.

دکتر مودندا در این دیدار با تأکید بر نقش رهبریت گونه جمهوری اسلامی ایران در حل بحران های منطقه ای گفت: ما در پارلمان کشورمان به این امر آگاه هستیم که جمهوری اسلامی ایران یک نقش رهبریت گونه در حل بحران های منطقه ای دارد و امیدواریم که این نقش همچنان ادامه داشته باشد و ایران به گفتگوهای خود در سطح بین المللی ادامه دهد.

رئیس مجلس زیمبابوه خاطرنشان کرد: ما این اطمینان را می دهیم که به حمایت از انتفاضه فلسطین ادامه خواهیم داد و از رسیدن به یک راه حل پایدار دفاع خواهیم کرد تا فلسطین به یک کشور تمام عیار و تثبیت شده تبدیل شود.

آقای مودندا تصریح کرد: باید بعد از تصویب قطعنامه این اجلاس، پارلمان ها با یکدیگر ارتباط داشته باشند تا ببینند تا چه حد به مفاد این قطعنامه عمل کرده ایم و آن را از روی کاغذ به مرحله عمل آوردیم.

منبع: خبرنگاری ایرنا 4/12/1395

 

 


١١:٢٨ - پنج شنبه ٥ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤١٦٧٢    /    تعداد نمایش : ٨١وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر