معرفی سفیر
اخبار > بررسی راه های توسعه تجارت بین ایران و زیمبابوه


  چاپ        ارسال به دوست

بررسی راه های توسعه تجارت بین ایران و زیمبابوه

آقای احمد عرفانیان در دیدار با خانم پیلیمه درباره گسترش همکاری های تجاری بین دو کشور گفت و گو کرد.
سفیر کشورمان در حراره گفت که روابط بسیار خوب سیاسی بین دو کشور پشتوانه محکمی برای افزایش حجم همکاری های اقتصادی و تجاری است و ما می توانیم از آن برای ارتقای حجم روابط تجاری که هم اکنون در سطح پایینی قرار دارد بهره برداری کنیم.
وی افزود: زمینه های همکاری بین دو کشور فراوان است و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در زمینه فرآورده های نفتی، روغن های معدنی و سبک، دارو، تجهیزات کشاورزی، مواد شیمیایی، مصالح ساختمانی، محصولات پلاستیکی و مواد غذایی با زیمبابوه همکاری کند.
عرفانیان اظهار داشت: برای شناخت بیشتر طرفین از یکدیگر، آمادگی داریم ضمن مبادله هیات های تجاری و شرکت در نمایشگاه های یکدیگر، کمیته بازرگانی با زیمبابوه را تشکیل دهد.
سفیرکشورمان افزود: برای تسهیل تجارت بین دو کشور برقراری روابط بانکی در دستور کار طرفین قرار گرفته است.
خانم پیلیمه نیز از جمهوری اسلامی ایران به عنوان کشوری که همواره در کنار زیمبابوه بوده است یاد کرد و گفت: متأسفانه در زمینه تجاری و اقتصادی جای ایران در بین کشورهای دوست خالی است و ما از توسعه مناسبات تجاری با تهران و حضور شرکت های ایرانی در زیمبابوه استقبال می کنیم.
وی افزود: شرکت های ایرانی می توانند در حوزه های تولید برق، کشاورزی، تولید مواد غذایی و بخش معدن در زیمبابوه حضور فعالی داشته باشند.
رئیس اجرایی سازمان توسعه تجارت زیمبابوه همچنین از مبادله هیات های تجاری و شرکت در نمایشگاه های دو کشور جهت آشنایی بیشتر با ظرفیت ها و توانمندی های ایران و زیمبابوه استقبال و بر ضرورت برقراری روابط بانکی بین دو کشور تاکید کرد. منبع: خبرگزاری ایرنا لینک خبر: http://www.irna.ir/fa/News/82465992/


٠٩:٤٥ - پنج شنبه ٢٦ اسفند ١٣٩٥    /    شماره : ٤٤٥٣٠٦    /    تعداد نمایش : ٣٤وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | نقشه سایت | جستجو | گالری تصاویر